Aktivizační kavárna

V naší kavárně se uživatelé podílí na přípravě různých moučníků, limonád, koktejlů, ale třeba i toastů a pomazánek. Perličkou naší kavárny je příprava několika druhů kávy jako je např. espresso, turecká káva a cappuccino. Novinkou je ledová káva a káva filtrovaná. Na přípravu moučníků a limonád v letních měsících využíváme ovoce a bylinky z naší zahrady, o kterou se rovněž starají naši uživatelé společně s aktivizačním pracovníkem. Cílem této aktivizační kavárny je nejen podpora uživatelů ve vytyčených individuálních cílech ale i propojení světa hendikepovaných a zdravých – a to prostřednictvím dobré kávy a domácích moučníků.

Za pomoci aktivizačního pracovníka se uživatelé učí k pracovním dovednostem, ale i komunikaci se zákazníky, základům stolování a správného chování. Uživatelé se v kavárně střídají většinou po 1hodině, ale jsou i tací, kteří pozornost a zájem na konkrétní činnost udrží i 2-3 hodiny.

V kavárně budou probíhat dvakrát až třikrát do měsíce různé akce jako je vernisáž, křeslo pro hosta, spousta dalších zajímavých akcí, na které jste srdečně zváni – sledujte tedy náš kalendář.

Otevírací doba kavárny
Pondělí – Pátek: 8:00 – 12:00  12:30 – 15:30 
Sobota, Neděle: Zavřeno

Aktivizační kavárna funguje také jako příjemné místo setkávání se v nekuřáckém prostředí. V jarních a letních měsících máme k dispozici příjemné venkovní posezení.